Výrobcovia / značky

InBody - z čoho sme vlastne zložení?

Úvod Služby InBody - z čoho sme vlastne zložení?

Zloženie tela a ďalšia telesná diagnostika inbody

Patentovaná technológia DSM BIA a DSMF BIA umožňuje presné meranie bez ohľadu na pohlavie, vek, ochorenie alebo etnický pôvod. Vďaka príístroju InBody môžete mať jasný prehľad o tom, kde konkrétne ste zredukovali telesný tuk alebo ste nabrali svalovou hmotu.


Na vyšetrenie je potrebné sa objednať!

CENNÍK:

Prvé meranie - 20 Eur

Kontrolné meranie - 10 Eur

Balíček 5 meraní - 60 Eur


 

Zloženie tela - Z čoho vlastne sme? 

Ľudský organizmus sa skladá z tukového tkaniva, ktoré môžeme lokalizovat na podkožné, útrobné a vnútrosvalé, pričom väčšina tuku je umiestnená v podkoží. Ďalej sa skladá z beztukovej telesnej hmoty (FFM), ktorá je tvorená vodou, minerálnymi látkami a svalovou hmotou (proteínmi). U zdravých dospelých osôb môžeme percentuálne zastúpenie jednotlivých zložiek tela považovať za stále. S pribúdajúcim vekom rastie podiel tukového tkaniva a klesá podiel vody. Významné rozdiely v zložení tela sú taktiež  v rámci pohlavia, ženy majú vyšší obsah tuku než muži.

 

Svalová hmota - Váha nie je rozhodujúca

Obzvlášť ženy často desí, že by mali pribrať svalovú hmotu, hlavne sa desia, že ich váha bude ukazovať vyššie čísla, než by chceli. Ale ako už bolo povedané hneď na úvod, váha nie je rozhodujúca. Existuje mnoho dôvodov prečo posilovať. Tým základným je rozhodne možnosť vybudovať a udržať si svalovú hmotu. U obéznych ľudí nie je problém len v nadbytočných kilogramoch, ale i v nedostatku aktívnej svalovej hmoty, ktorá spevňuje napřrklad chrbticu – čo má vplyv na vznik bolestí chrbta, ochorenia, ktoré pozná väčšina populácie. Výhodou posilňovania, v porovnaní s inými aktivitami je fakt, že telo spaľuje i po odchode z posilňovne. Za tento fakt môže práve aktívna svalová hmota. Svaly sú neuveritelne aktívne, dokonce aj vo chvíľach kedy oddychujeme alebo spíme. Ak pomocou drastickej diéty odbúrame 5 kg hmotnosti, metabolizmus tým nezrýchlime, pokiaľ však pomocou cvičenia odbúrame 5 kg tuku a zároveň naberieme svalovú hmotu, možno nás celková váha neuskokojí natoľko, rozhodna ale získame sebavedomie pri pohľade do zrkadla. Naviac rýchlo fungujúci metabolizmus zaistí dalšie odbúravanie tukových zásob.

 

Spaľovanie tuku - Muži  tuk spaľujú rýchlejšie než ženy cvič

Bohužiaľ (tedy pre ženy) je to krutý fakt. Z pohľadu evolúcie príroda chce, aby mali ženy viac tuku pre zaistenie potomstva. Muži by mali byť štíhli lovci. Extrémnu záťaž a výdaj energie môže organizmus chápať ako hladovanie a príroda sa bude snažiť ochrániť tukové zásoby žien. Ako tedy stratiť prebytočné tuky? Je potreba vytvoriť energetický deficit. To sa dá dosiahnuť zvýšením pohybovej aktivity, obmedzením príjmu energie alebo najlepšie, kombináciou oboch postupov. Týmto donútime organizmus siahnuť do zásob energie uskladnenej v telesnom tuku. Pokiaľ chceme využiť cvičenie na podporu znižovania hmotnosti, je najefektívnejším typom cvičenia posilňovanie, za účelom zvýšenia svalového objemu.

 

 

Obezita - Môžu za ňu naši predkovia?

Aj keď je obezita dedičná z viac ako 50 %, je výlučne na Vás, čia budete obézi alebo nie. Nevýhodu majú deti, ktorích rodičia sú obaja obézni, riziko obezity vzrastá až o 80 %. Táto nevýhoda sa dá zmeniť zvýšeným úsilím pri pohybovej aktivite a dodržiavaní správných stravovacích návykov. Nezvaľujme preto všetko na našich predkov. Príčin, prečo sme obézni, je niekoľko. Nejčastejšie je na vine, vyšší energetický príjem než výdaj, potom napr. poruchy metabolizmu, užívanie liekov (napr. kortikoidov), či hormonálne vplyvy.

Copyright 2017 - 2019 © biopotravinydieta.eu