Výrobcovia / značky

S kofeínom bez vedľajších účinkov

Úvod Blog & články S kofeínom bez vedľajších účinkov

S kofeínom bez vedľajších účinkov

Cafézia (100% Arabika s malou prímesou bylín) vyvinula originálnu kombináciu kávy tej najvyššej kvality s presne nastavenou malou prímesou bylín, ktorá upokojuje metabolizmus kofeínu a znižuje aciditu kávy. Odstránením vedľajších nežiaducích účinkov kofeínu a kyslých substancií v praženej káve prímes bylín nielen zvyšuje jej kvalitu a výnimočnosť, ale umocňuje aj pozitívny vplyv na ľudský organizmus a jeho imunitný systém. Kávu s kofeínom si môžu dopriať aj ľudia s intoleranciou na kofeín, alebo tehotné a dojčiace ženy.

Kofeín a ďalšie chemikálie kyslej povahy, ktoré vznikajú pražením kávy, môžu po požití spôsobovať nežiaduce účinky, tie sa môžu prejaviť trasom, arytmiou srdca, náhlou žalúdočnou nevoľnosťou, až pocitu na zvracanie, potením alebo aj bolesťou hlavy. Tieto symptómy sú spôsobené náhlym poklesom koncentrácie dopamínu po vypití kávy, ktorému predchádzal krátkodobý účinok zvýšenia dopamínu v cieľových oblastiach mozgu vplyvom kofeínu.

Kofeín je základnou zložkou praženej kávy, ktorý má mnohonásobný vplyv na fyziológiu ľudského tela. Po vypití kávy dochádza v krátkom čase k nárastu produkcie dopamínu, čo sa prejavuje stimuláciou mentálnych a fyzických činností. Dopamín je neurotransmiter, ktorý zodpovedá za indukciu pozitívnych vnemov v zodpovedajúcich častiach mozgu. Antioxidačné vlastnosti kávy priaznivo pôsobia pri chorobách ako je rakovina či cievna mozgová príhoda, kde je patologický proces viazaný na produkciu voľných oxidatívnych radikálov. Vplyv pitia kávy ako preventívneho agensa progresu ochorenia bol intenzívne študovaný aj pri neurodegeneratívnych ochoreniach mozgu, hlavne pri Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe.

Cafézia je vyrábaná súkromnou firmou Heritage Coffee Company, ktorá sa venuje praženiu, baleniu a distribúcii kávy v Severnej Amerike už viac ako 25 rokov. Káva je pripravovaná výhradne z organických a fair trade Arabika kávových bobúľ v najmodernejších prevádzkach pražiarní Heritage Coffee Company. Expertíza spočíva vo výbere tých najkvalitnejších bobúľ, spôsobe ich praženia po dosiahnutie tých najkvalitnejších organoleptických vlastností. Heritage Coffee Company je na trhu známa tým, že káva je pražená konzistentne, pri dosiahnutí požadovanej úrovne kvality, čo zaručujú jej laboratóriá špičkovej úrovne.

 

O autorovi

Autorom Cafézia kávy je vedec, Slovák žijúci v Kanade Dr. Tomáš Dobránsky, ktorý pôsobí v oblasti neurovied a imunológie, zároveň rozumie metabolickým cestám a fyziologickému efektu, aktívnej zložky varenej kávy.

Jeho výskum je orientovaný na oblasť neurodegeneratívnych ochorení, neuroimunológie a neuronálnej proteomiky. Doktor Tomáš Dobránsky ukončil postgraduálne štúdium v odbore biochémia a mikrobiológia na Fakulte potravinárskej a biochemickej technológie, Vysokej školy chemicko-technologickej v Prahe. Od roku 1987 pôsobí v základnom a aplikovanom výskume v oblasti neuronálnej proteomiky, imunológie a proteínovej chémie s dôrazom na patológie centrálneho nervového systému, so skúsenosťami z laborátorií na Slovensku, v Českej republike, Taliansku, Nemecku, Francúzsku, Kanade. Je autorom 27 originálnych vedeckých publikácií a dvoch kníh. V súčasnosti je vedeckým riaditeľom DB Biotech, spoločnosti venujúcej sa výrobe primárnych protilátok pre výskum a klinickú diagnostiku rakoviny, autoimúnnych ochorení a neurodegeneratívnych patológií u človeka. Okrem jeho celosvetovej angažovanosti vo výskume a štúdiu neuronálnych signálnych dráh v súvislosti so sklerózou multiplex a neurodegeneratívnymi procesmi u človeka, jeho vedecký záber je hmatateľný aj v oblasti výživy, stravovacích návykov a ich vplyvu na metabolizmus organizmu, s dôrazom na reguláciu metabolických ciest.

 

Bylinná prímes

Špeciálna prímes bylín je primiešaná v malom pomere do 100% Arabiky, ktorá vplyvom alkaloidov upravuje pH varenej kávy. Súčasne s antioxidačnými vlastnosťami kávy tieto byliny umocňujú pôžitok z jej pitia, znižujú kyslosť kávy, uľahčujú metabolimus kofeínu a zároveň poskytujú silnú podporu imunitného systému.

Pozitívny vplyv bylín v prímesi na ľudské zdravie:

LIPKAVEC
Charakteristickou vlastnosťou lipkavca je mierny močopudný účinok, s vplyvom na čistenie krvi a lymfatického systému. Tejto byline sa preto pripisuje detoxikačný účinok na ľudský organizmus s benefičnými prejavmi na koži, močových cestách a lymfatických uzlinách. Bylinkári ju aplikujú na znižovanie krvného tlaku a teploty tela. Lipkavec zmierňuje zápaly tonzíl, pečene, vaječníkov, potláča artritické bolesti. Stimuluje metabolizmus pečene, podporuje trávenie a vstrebávanie živín.

YZOP
Silný odvar z listov a kvetov yzopu sa aplikuje pri zahlienení priedušiek, nosa a hrdla, na zmiernenie zápalu horných dýchacích ciest. Zvonku sa zvykne aplikovať na jazvy, na zmiernenie opuchu a sčervenania. Esenciálny yzopový olej zvyšuje mentálnu koncentráciu a pôsobí ako nervové tonikum, vhodné na podporu liečby nervovej vyčerpanosti, úzkosti a depresie

YERBA MATÉ 
Yerba maté sa celosvetovo používa na úpravu nadváhy ovplyvňovaním trávenia a zvyšovaním lipolitickej aktivity pri trávení podkožného tuku. Aplikuje sa tiež pri fyzickej a mentálnej únave, nervových depresiách, reumatických bolestiach, bolestiach hlavy pri prepracovanosti a zvýšenej únave. Obsahuje zvýšené množstvo draslíka, horčíka a mangánu. Zabraňuje tvorbe kyseliny mliečnej a tým aj silnej únave po fyzickej námahe. Zmes alkaloidov v yerba maté má jemnejšie účinky, než väčšina rastlín s kofeínom. Stimuluje hladké svalové tkanivo a svalstvo myokardu. Pravidelní užívatelia yerba maté uvádzajú, že táto bylina neprináša pri stimulujúcich účinkoch následné nežiaduce reakcie organizmu ako úzkosť, búšenie srdca, tiky, riedku stolicu, potenie, pričom tieto symptómy uvádzajú hlavne ľudia pravidelne pijúci kávu s kofeínom.

Copyright 2017 - 2019 © biopotravinydieta.eu